turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


31 Mart 2021, 15:30


Mersin Üniversitesi Çarşamba Seminerleri

Subsequences and Summability

Leila Miller
University of Sarajevo, Bosna Hersek

Summability of real valued sequences has been a subject of study for many mathematicians over the last century and in recent years. Many different types of convergence including statistical, Cesaro, almost and ideal convergence, and related properties have been researched. In some studies, the relationship of a sequence and its subsequences regarding some type of summability was investigated. For this purpose two different gauges of size were used: Lebesgue measure and Baire category, yielding many interesting results.  Here we will present some of our results of this kind, related to statistical, uniform statistical and Cesaro convergence.

Analiz İngilizce
Zoom Meeting
İlgili Web Bağlantısı

mersin 16.03.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır