turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


15 Mart 2021, 16:00


İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi Seminerleri

Model theory of group scheme actions on fields

Piotr Kowalski
Uniwersytet Wroclawski, Polonya

This is joint work with Daniel Hoffmann. I will discuss model theory of fields with actions of a fixed finite group scheme. We showed the existence and simplicity of a model companion of the theory of such actions, which generalized our previous results about truncated iterative Hasse-Schmidt derivations and about actions of finite groups. As an application of our methods, we obtained a new model complete theory of actions of a finite group on fields of finite imperfection degree.

Model Teori İngilizce
Online

admin 12.03.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır