turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


12 Mart 2021, 16:00


Yeditepe Üniversitesi Matematik Bölümü 25. Yıl Seminerleri

Rank conditions for finite group actions on 4-manifolds

Semra Pamuk
Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Türkiye

In this talk, I will give some old and new information about the existence of finite group actions on closed, connected, orientable 4-manifolds. In this dimension, the comparison between smooth and topological group actions are interesting but our focus will be on locally linear topological actions. In particular, we will talk about the following question: Given a closed orientable 4-manifold M, what is the maximum value of rk(G) over all the finite groups G which act effectively, locally linearly, and homologically trivially on M? This is a joint work with Ian Hambleton.


NOT: Please contact the organizer for the seminar link.

Matematik İngilizce
Zoom

7tepe 09.03.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır