turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


10 Şubat 2021, 14:00


Selçuk Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Biyolojik Modellerin Sayısal İncelemeleri

Burcu Gürbüz
Üsküdar Üniversitesi, Türkiye

Bu çalışmada, dinamik bir sistemi ve doğrusal olmayan Riccati diferansiyel denklemini çözmek için polinom yaklaşımları ele alınmıştır. Matris tabanlı tekniklere göre sayısal çözümler elde edilmiş ve literatürdeki diğer sayısal yöntemlerle karşılaştırılmıştır. Daha sonra, çözümün yaklaşık sonuçlarını içeren sistemin kararlılığı tanıtılır. Ayrıca mevcut tekniklerin etkinliğini göstermek için hata analizi, bazı şekiller ve tablolar verilmiştir.

Anahtar Kelimeler: Sinir ağı modeli, Riccati diferansiyel denklemi, matris yöntemi, ortogonal polinomlar.          


NOT: Seminer için Zoom platformu kullanılacaktır. Seminere katılmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. https://zoom.us/j/93260320917. Meeting ID: Meeting ID: 932 6032 0917

Uygulamalı Matematik Türkçe
Zoom Platformu

selcukuni 08.02.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır