turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


03 Şubat 2021, 18:00


Boğaziçi Üniversitesi UCGEN Seminerleri

Understanding the Regions of Multistaionarity via Symbolic Nonnegativity Certificates

Oğuzhan Yürük
TU Berlin, Almanya

Parameterized ordinary differential equation systems are crucial for modeling in biochemical reaction networks under the assumption of mass-action kinetics. Various questions concerning the signs of multivariate polynomials in positive orthant arise from studying the solutions' qualitative behavior with respect to parameter values. In this work, we utilize circuit polynomials to find symbolic certificates of nonnegativity in order to provide further insight into the number of positive steady states of the n-site phosphorylation cycle model. This is a joint work with Elisenda Feliu, Nidhi Kaihnsa and Timo de Wolff.


NOT: Zoom buluşma detayları için lütfen mail listemize kayıt olunuz, https://sntp.ca/ucgen/

Cebirsel Geometri İngilizce
Zoom

ucgen 29.01.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır