turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


27 Ocak 2021, 13:15


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Kaotik Doğrusal Operatörlerin Geri Dönüşsel Özellikleri

Özgür Martin
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Türkiye

Bir çok kaotik dinamik sistem tanımında yoğun bir yörüngeye sahip olmak yer almaktadır. Doğrusal bir öperatörün yoğun yörüngeli olması, yörüngesi her açık kümeye sonsuz kere uğrayan bir vektörün varlığı anlamına gelir.

Doğrusal Operatörlerin Dinamikleri Teorisinin temel sorularından biri yoğun yörüngelerin açık kümelere ne kadar "sıklıkla" uğrayabileceğidir. Bu konuşmada bu probleme dizi uzayları üzerinde tanımlı öteleme operatörleri üzerinden yaklaşacağız. Ayrık doğrusal dinamik sitemler üzerine yeni sonuçlar vereceğiz.

Quentin Menet (Universit ́e de Mons) ve Yunied Puig (Claremont McKenna College) ile ortak çalışmadır.

  


NOT: Seminer Zoom Programı üzerinden online yapılacaktır. Katılmak isteyenlerin katılım bilgilerini alabilmeleri için "huseyinuysal@istanbul.edu.tr" adresine mail atmaları gerekmektedir.

Matematik Türkçe
Online

iu 25.01.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır