turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


06 Ocak 2021, 15:30


Mersin Üniversitesi Çarşamba Seminerleri

Convergence of λ-Bernstein operators via power series summability method

Naim L. Braha
University of Prishtina, Kosova

In this paper we present uniform convergence of a sequence of λ-Bernstein operators via A-statistical convergence and power summability method. A rate of convergence of the sequence of operators are also investigated by means of above mentioned summability methods. The last section is devoted to pointwise convergence (A-statistical convergence) of the sequence of operators in terms of Voronovskaya and Grüss–Voronovskaya type theorems.

Analiz İngilizce
Zoom meeting
İlgili Web Bağlantısı

mersin 14.01.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır