turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


06 Ocak 2021, 18:00


Boğaziçi Üniversitesi UCGEN Seminerleri

Symplectic 4-Manifolds on the Noether Line and between the Noether and Half Noether Lines

Sümeyra Sakallı
University of Arkansas, Almanya

In this talk, first we will review some main concepts and techniques in the smooth and symplectic 4-manifolds theory. Then we will discuss our constructions of exotic, simply connected and symplectic 4-manifolds on the Noether line and between the Noether and half Noether lines via pencils of complex curves of genus one and via symplectic surgeries. We will also present a completely geometric way of constructing certain configurations of Kodaira’s singularities in the rational elliptic surfaces, without using any monodromy arguments. 


NOT: Zoom bilgilerine UCGEN'in internet sitesinden listemize kayıt ulaşabilirsiniz.

Cebirsel Geometri İngilizce
Zoom

ucgen 02.01.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır