turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


30 Aralık 2020, 14:00


Selçuk Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Leavitt Yol Cebirleri Ve Bazı Cebirsel Özellikleri

Vural Cam
Selçuk Üniversitesi, Türkiye

Bu konuşmamda Leavitt yol cebirlerini tanıtacağım. Son yıllarda Leavitt yol cebirleri hakkında birçok makale yayınlanmıştır. Bu cebirler bir nevi, yönlü çizgeler ile bazı özel cebirler arasında bir köprü görevi görmektedir. İlk olarak, verilen bir yönlü çizgeden nasıl bir cebirsel yapı oluşturacağımızı açıklayacağım, sonrasında Leavitt yol cebirlerinin tanımını verip, bazı temel örneklerden ve cebirsel özelliklerinden bahsederek konuşmamı sonlandıracağım.

Anahtar Kelimeler : Yönlü çizgeler, yol cebirleri , Leavitt yol cebirleri.          


NOT: Seminer için Zoom platformu kullanılacaktır. Seminere katılmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. Meeting ID: 954 2645 9229 https://zoom.us/j/95426459229.

Cebir Türkçe
Zoom Platformu

selcukuni 28.12.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır