turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


30 Aralık 2020, 13:15


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Ünlü Sabit Nokta Teoremleri

H. Nurettin Ergun
Marmara Üniversitesi, Türkiye

Matematikte yüzlerce Sabit Nokta Teoremi vardır. Bunların birincisi ve en ünlüsü kuşkusuz 1910 yılında kanıtlanan Brouwer Sabit Nokta Teoremi’dir. Bu konuşmada bu teoremin sonlu ve sonsuz boyuttaki biçimlerinden  bahsedilecektir.


NOT: Seminer Zoom Programı üzerinden online yapılacaktır. Katılmak isteyenlerin katılım bilgilerini alabilmeleri için "huseyinuysal@istanbul.edu.tr" adresine mail atmaları gerekmektedir.

Matematik Türkçe
Online

iu 27.12.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır