turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


23 Aralık 2020, 15:30


Mersin Üniversitesi Çarşamba Seminerleri

Extension of Bounded Sequence Space in the Sense of Natural Density

Mehmet Küçükaslan
Mersin University, Türkiye

In this talk, we will use natural density to obtain the space statistically bounded sequences (st-b-S) which is the statistical extension of the space bounded sequences (b-S). It will be shown that the space st-b-S is not only a linear space, but also a Banach space with the norm generated using density.

In the last part of the talk, we will prove that there is no matrix extension of  the spece b-S such that its bounded sequences space covers st-b-S. Finally, it is shown that the space b-S is a non porous subset of st-b-S.

Analiz İngilizce
Zoom Meeting
İlgili Web Bağlantısı

mersin 20.12.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır