turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


16 Aralık 2020, 15:30


Mersin Üniversitesi Çarşamba Seminerleri

Two problems related to iterative sequences and fixed points

Vittorio Colao
Università della Calabria, İtalya

Iterative methods for approximating fixed points had been one of the most flourishing topic in recent years. Nevertheless, there is still room for new problems. 

In this talk, we will focus on two questions regarding fixed point iterations: the first is related to the approximations of fixed point for nonself mappings without using projections, while the other regards the convergence rate of certain strongly convergent sequences. We will attempt partial solutions to both problems and we will analyse further extensions.

Analiz İngilizce
Zoom Meeting
İlgili Web Bağlantısı

mersin 11.12.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır