turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


02 Kasım 2020, 13:40


Bilkent Üniversitesi Topoloji Seminerleri

On the space of commuting $n$-tuples in a Lie group

Simon Gritschacher
University of Copenhagen, Danimarka

The space of $n$-tuples of pairwise commuting elements in a compact Lie group $G$ can be identified with a moduli space of flat $G$-bundles over the $n$-torus. Borel, Friedman, and Morgan studied spaces of commuting pairs and triples to answer questions arising in mathematical physics. Often the focus lies on the enumeration of connected components, but little is known about their higher homotopy and homology groups. In this talk I will describe the second homology group of the space of commuting pairs in any connected Lie group. Some results about about $n$-tuples for $n>2$ in groups of type A or C are also obtained. This is joint work with Alejandro Adem and Jose Manuel Gomez.

Topoloji İngilizce
Çevrimiçi
İlgili Web Bağlantısı

osavk 27.10.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır