turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


23 Ekim 2020, 13:00


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Lisansüstü Seminerleri

Positive Transvections and Symplectic Group

Ferhat Karabatman
Boğaziçi Üniversitesi, Türkiye

The symplectic group is a classical group defined as the set of linear transformations of an even dimensional vector space over a field which preserve a non-degenerate skew-symmetric bilinear form. In this talk, we present several simple maps generating the symplectic group. These types of maps might be called positive transvections based on Grove’s earlier work. Positive transvections are a very simple form of transvections and using those maps, we present easier proofs of various well-known theorems.


NOT: Zoom Link: https://boun-edu-tr.zoom.us/j/99549830941?pwd=bkl4Q3ZJT20xaXRiZGFtUW8wYjdtdz09 / Passcode: 938702

Matematik İngilizce
Çevrimiçi

osavk 21.10.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır