turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


26 Ağustos 2020, 19:00


İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi Seminerleri

$p$-adic analytic actions on Fukaya categories and iterates of symplectomorphisms

Yusuf Barış Kartal
Princeton University, Amerika Birleşik Devletleri

A theorem of Bell, Satriano and Sierra state that for a given smooth complex surface $X$ with an automorphism $\phi$ the set of natural numbers $n$ such that $ \mathrm{Ext}^i (\mathscr{F} , (\phi^*)^n (\mathscr{F})' )\neq 0$ is a union of finitely many arithmetic progressions and finitely many other numbers. Due to homological mirror symmetry conjecture, one can expect a symplectic version of this statement. In this talk, we will present such a theorem for a class of symplectic manifolds and symplectomorphisms isotopic to identity. The technique is analogous to its algebro-geometric counterpart: namely we construct $p$-adic analytic action on a version of the Fukaya category, interpolating the action of the iterates of the symplectomorphism.


NOT: UCGEN, cebirsel geometriden yolu geçen araştırma konularına dair haftalık online seminerler serisi. Ayrıntılı bilgi için: https://sntp.ca/ucgen/

Cebirsel Geometri İngilizce
Çevrimiçi

osavk 24.08.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır