turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


13 Mayıs 2020, 15:00


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Geometri/Topoloji Seminerleri

Brieskorn spheres and homology cobordism

Oğuz Şavk
Boğaziçi Üniversitesi, Türkiye

The initial aim of the talk is to present the description of an effective method for computing d-invariants of infinite families of Brieskorn spheres. Associating our work with the recent results in involutive Floer homology, these spheres will be new 3-manifolds generating infinite rank summands in the integral homology cobordism group. The next intention of the talk is to bring your attention to new infinite families of Brieskorn spheres bounding rational homology balls but not integral homology balls. They will be useful in understanding the homomorphism between homology cobordism groups. The first part is a joint work with Çağrı Karakurt.


NOT: Meeting ID: 997 7280 5287 , Password: 624697

Geometri, Topoloji İngilizce
Online with Zoom App
İlgili Web Bağlantısı

admin 05.05.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır