turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


05 Mayıs 2020, 16:00


Bilkent Üniversitesi Analiz Seminerleri

Trading with Machine Learning

Arda Atalık
Bilkent University, Türkiye

This is a group project presentation. We present possible applications of machine learning in trading. Given forecasts, multi-period portfolio optimization can be formulated as a convex problem which can be solved efficiently. Instead of statistical time-series forecasting methods, we apply ML to the portfolio optimization. As a second method, we discuss the use of Reinforcement Learning and compare it with the forecast-and-optimize method.


NOT: Konuşma Zoom üzerinden yapılacaktır. Katılmak isteyenlerin, Zoom şifresi için goncha@fen.bilkent.edu.tr.adresinde Alexander Goncharov'a bir e-mail göndermeleri rica olunur.

Analiz İngilizce
Online with Zoom App

admin 03.05.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır