turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


11 Mart 2020, 15:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Eküvaryant Topolojik Lifleme Kategorileri

Mehmet Akif Erdal
Yeditepe Üniversitesi, Türkiye

Brown'un lifleme kategorileri, homotopi teorilerinin temsili için elverişli yapılardır. Model kategorilere göre daha zayıf olan bu yapılar, zayıf denkliklerle beraber liflemeleri barındırır ama koliflemeleri yoktur. Bu konuşmada (eküvaryant) topolojik kategorilerdeki lifleme kategorilerinin, bazı kuvvetlerin varlığı durumunda, birer Brown lifleme kategorisi olduğundan söz edeceğiz. Ayrıca bunun sonucu olarak (eküvaryant) bivaryant K ve E teorilerinin lifleme kategorilerden elde edilen nirengi kategorileri olduğundan bahsedeceğiz.
Matematik Türkçe
İ.Ü. Matematik Bölümü D-II

iu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır