turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


29 Şubat 2020, 13:40


Sabancı Üniversitesi Cebir Seminerleri

Tensors of format (2,3,3) and the symmetric representation of projective lines of 2x3 matrices

Michel Lavrauw
Sabancı Üniversitesi, Türkiye

Tensor products play a fundamental role in many aspects of science. Recent technological developments have increased the interest in the subject (data analytics, machine learning, neuroscience, quantum networks, psychometrics, chemometrics, ...) and the literature on the subject is expanding rapidly. We will give a short introduction to the subject and explain some of the fundamental problems from a mathematical point of view (algebraic geometry, complexity theory).
Cebir İngilizce
FENS building on Sabancı Campus in room G035

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır