turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


25 Aralık 2019, 10:30


Boğaziçi Üniversitesi Genel Seminer

The Role of Algorithms in Matching Markets

Vijay Vazirani
UC Irvine, Amerika Birleşik Devletleri

This talk will provide a panoramic overview of this and other success stories in matching markets, such as a solution to the Adwords problem, which have sophisticated algorithms at their core. The talk will conclude with the general and powerful scheme of Hylland-Zeckhauser (1979) for running a one-sided matching market. Obtaining an efficient algorithm for this scheme is an outstanding 40-year-old open problem.
Uygulamalı Matematik İngilizce
Demir Demirgil hall

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır