turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


24 Aralık 2019, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uygulamalı Matematik Enstitüsü Seminerleri

Who is the keynote speaker talking about the future of public health policies?

Meltem Gölgeli
Department of Mathematics, TOBB University of Economics and Technology, Türkiye

Mathematical modeling is a great tool in epidemiology for understanding the transmission dynamics of the various infectious diseases. In this talk, we will give a brief history of mathematical epidemiology and focus on compartmental modeling approaches. Particularly, we will talk about endemic stability and disease threshold dynamics by using several methods of mathematical analyses for ODEs. Finally, we will discuss some possible outbreak scenarios of infectious diseases and evaluate the impact of mathematical modeling of public health intervention strategies.
Uygulamalı Matematik İngilizce
Hayri Körezlioğlu Seminar Room (S212), IAM
İlgili Web Bağlantısı

ume 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır