turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


12 Aralık 2019, 16:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

On solvable groups whose prime degree graphs have diameter three

Roghayeh Hafezieh
Gebze Technical University, Türkiye

Let $G$ be a finite solvable group and let $\Delta(G)$ denote the prime degree graph constructed on the set of primes associated to the set of irreducible character degree of $G$. It is well known that, whenever $\Delta(G)$ is connected, its diameter is at most $3$ and this is the best possible bound. In the present talk we will discuss some structural properties of such a group by outlining some main results that have been proved so far and by discussing some new results on such groups with special type of degree graphs.
Cebir İngilizce
Bomonti Campus, seminar room

msgu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır