turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


04 Aralık 2019, 13:30


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Counting (hyper)elliptic curves with a given discriminant

Mohammad Sadek
Sabancı Üniversitesi, Türkiye

The discriminant of a (hyper)elliptic curve encodes the primes of bad reduction of the curve. The number of isomorphism classes of (hyper)elliptic curves over a number field with the same dis-criminant is known to be finite. A more involved task is to count, if not list, all such isomorphism classes. In this talk, we survey old and recent results for elliptic curves. We also explain how one may tackle the same question for genus 2 curves.
Cebirsel Geometri İngilizce
TB 130

sena 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır