turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


29 Kasım 2019, 14:15


Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Matematik Topluluğu Seminerleri

Matematikçi Gibi Düşünmek

Serdar Enginoğlu
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Türkiye

Bir Matematikçinin gerçekten nasıl düşündüğünün sırlarının açığa çıkarılması zordur. Ama kısmen de olsa tarif edilebilirdir. "Neyi, nerede ve hangi koşullar altında" sorularının yanıtları "nasıl" sorusunun cevaplanabilmesi için bir ön koşuldur. Bir işin başın da, devam ederken ve sonunda olası ve tavsiye edilen düşünme biçimlerinin ele alındığı bu konuşma, ispat etme ve ikna etme arasında hafif dozda felsefe içermektedir.
Matematik Türkçe
D-205 Nolu Derslik

comu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır