turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


22 Kasım 2019, 15:40


Bilkent Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

Clifford's Theorem on Special Divisors

Turgay Akyar
ODTÜ, Türkiye

It is very well known that for a non-special divisor D, the dimension of a linear system |D| on a smooth projective curve over C depends only on the degree of D. On the other hand, if D is special, we do not have such a dependence. After giving some facts about linear systems on curves we will see a classical theorem mainly concerning with the extremal behavior of the dimension r(D) of a complete special linear system |D|.

NOT: Tea and cookies will be served before the talk

Cebirsel Geometri İngilizce
Mathematics Seminar Room, Bilkent

sena 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır