turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


20 Kasım 2019, 14:30


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

"40 Years" of the Yang-Baxter Equation

Ilmar Gahramanov
Boğaziçi Üniversitesi, Türkiye

I will shortly review the quantum Yang-Baxter equation which plays a prominent role in modern mathematical physics, especially in conformal field theory, statistical mechanics, string theory, knot theory, combinatorics, topology, etc. Then I will present new solutions to the Yang-Baxter equation and discuss their properties. These new solutions are expressed in terms of hypergeometric integrals. If time permits I will discuss the role of the Yang-Baxter equation in different areas of mathematical physics.
Matematik İngilizce
İ.Ü. Matematik Bölümü D-II

iu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır