turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


13 Kasım 2019, 14:00


Kadir Has Üniversitesi Karmaşık Sistemler Seminerleri

Systemic Complexity, System Dynamics Approach and Medical Problems

Yaman Barlas
Bogazici Universitesi, Türkiye

We first provide a brief discussion of the essentials of systems theory and what is meant by “systemic-dynamic” complexity. We then describe “dynamic feedback” problems and the role of systemic feedback modeling and simulation in tackling such problems, i.e ‘system dynamics’ methodology. Finally, we illustrate the above ideas and modeling tools on few selected medical and health problems of particularly complex systemic nature. We conclude by discussing some future research directions
Dinamik Sistemler İngilizce
Kadir Has Üniversitesi, Cibali Salonu

khas 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır