turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


30 Ekim 2019, 14:30


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

On Products of Irreducible Characters

Temha Erkoç Yılmaztürk
İstanbul Üniversitesi, Türkiye

Let $G$ be a finite group and let $\chi$ be a complex character of $G$. It's well known that the product of $\chi\overline{\chi}$ is also a character of the group $G$, where $\overline{\chi}$ is the complex conjugate character of $\chi$. In this talk, we give some results about the relationship between the structure of the group $G$ and the kernels of irreducible constituents of the character $\chi\overline{\chi}$ where $\chi $ is a nonlinear irreducible character of $G$.
Matematik Türkçe
İ.Ü. Matematik Bölümü D-II

iu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır