turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


30 Ekim 2019, 15:30


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Konuşmaları

Countable Rank Maps

Murat Tuncalı
Nipissing University, Türkiye

Let $f: X\longrightarrow Y$ be a function and let m be an infinite cardinal. Then we say that the rank $r(f)$ of $f$ is $\leq m$ if $|\{y\in Y : |f^{-1}(y)|>1 \}|\leq m$. If $m=\aleph_{0}$ then f is of countable rank. A motivation for this study comes from numerous topological constructions where countable rank maps are used. In this talk, we will present some interesting results concerning such maps and their projective classes. For instance: for nice spaces, they behave like monotone maps. This is a joint work with Pawel Krupski (Wroclaw University of Science and Technology, Poland).
Topoloji İngilizce
TB 130, Bogaziçi University

botan 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır