turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


21 Ekim 2019, 13:40


Bilkent Üniversitesi Topoloji Seminerleri

Group Actions on Homology 3-Spheres

Ian Hambleton
McMaster University, Kanada

I will discuss finite group actions on integral or rational homology 3-spheres. The main examples for this talk are the Brieskorn integral homology 3-spheres $M(p,q,r)$ arising from isolated singularities, which bound smooth 4-manifolds with definite intersection forms. In addition, there are special infinite families of Brieskorn homology 3-spheres which can be realized as boundaries of smooth contractible 4-manifolds. We ask whether the periodic actions on Brieskorn spheres extend to smooth actions with isolated fixed points on one of these associated 4-manifolds.
Topoloji İngilizce
SA - 141

botan 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır