turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


21 Ekim 2019, 14:00


Bilkent Üniversitesi Analiz Seminerleri

Distance of the set of commutators to the identity

Aurelian Gheondea
Bilkent Üniversitesi, Türkiye

According to a classical theorem of Wintner and Wielandt, the equation [A,B]=I does not have any solution A and B in the algebra of linear bounded operators B(H) on a Hilbert space H, where [A,B]=AB-BA denotes the commutator of A and B, and I denotes the identity operator on H. We present a survey of known results for the estimation of the distance from the set of commutators to the identity and some open questions. Senior and graduate students are welcome.

NOT: Konuşma sonrasında çay-kurabiye ikramı yapılacaktır.

Analiz İngilizce
SA - Z18

sena 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır