turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Ekim 2019, 13:40


Bilkent Üniversitesi Topoloji Seminerleri

Bimodules of spaces

Redi Haneri
Bilkent University,, Türkiye

If X and Y are algebraic objects like monoids, groups, rings, etc., we define bimodules to carry a left action from X and right action for Y and typically organize them in a double category. We will entertain the idea of a bimodule in the case where X and Y are simplicial sets (and general spaces or CW-complexes). We will draw the analogy from the special case of categories, where bimodules have various interpretations and homotopical meaning. In particular, representable bimodules are mapping cylinders for categories. Because of the lack of algebraic structure bimodules of spaces do not tensor. Time permitting we will discuss a remedy for this issue.
Topoloji İngilizce
SA - 141

botan 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır