turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


10 Temmuz 2019, 13:30


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Konuşmaları

Sporadic Points on Modular Curves

Özlem Ejder
Colorado State University, Amerika Birleşik Devletleri

The points on the modular curve $X_{1}(n)$ roughly classifies the pairs (E,P) (up to isomorphism) where E is an elliptic curve and P is a point of order n on E. We call a closed point x on ${X_1}(n)$ sporadic if there are only finitely many closed points of degree at most deg(x); hence classifying sporadic points on ${X_1}(n)$ is closely related to determining the torsion subgroups of elliptic curves over a degree d field. When d = 1 or 2, Mazur and Kamienny?s work show that there are no sporadic points of degree d on ${X_1}(n)$ . In this talk, I will discuss the sporadic points of arbitrary degree. This is joint with A. Bourdon, Y. Liu, F. Odumudu and B. Viray.
Cebirsel Geometri İngilizce
TB 130, Boğaziçi University

botan 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır