turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


03 Temmuz 2019, 14:00


Matematik Konuşmaları

31. Journées Arithmétiques Konferansı Halka Açık Konuşma: ''Öklid ve Elemanlar''

Ali Sinan Sertöz
Bilkent University, Türkiye

Öklid'in iki bin üç yüz yıl önce yazdığı Elemanlar adlı kitabın kopyalarının günümüze kadar uzanan macerasını anlatacağım. Daha sonra Elemanlar'da bulunan ve o dönemin teknikleriyle fark edilip dile getirilmesi şaşkınlık yaratan ama yine de o tekniklerle kanıtlanabilen bazı seçme önermelerinden söz edeceğim.

NOT: Yoğun talep nedeniyle konuşma aynı binadaki daha büyük bir salon olan Konferans Salonuna alınmıştır. Etkinlik ücretsiz ve ilgili herkese açık olup, aşağıda linki verilen web sayfasından kayıt olmak zorunludur.

Matematik Tarihi Türkçe
İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Ord.Prof.Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu
İlgili Web Bağlantısı

admin 20.03.2020_14:07'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır