turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


28 Haziran 2019, 14:00


İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi Seminerleri

Moduli of K3 Surfaces For The Simplest Lattice With The Kneser Conditions and Modular Forms

Atsuhira Nagano
Kanazawa University, Japonya

Siegel modular forms of degree 2 are very important in number theory and originally coming from the moduli of abelian varieties. In 2002, Clingher-Doran studied Siegel modular forms via the moduli of lattice polarized K3 surfaces. In this talk, we will consider a natural extension of the results of Clingher-Doran. Namely, we will study a family of lattice polarized K3 surfaces, which contains the family of Clingher-Doran. Our family corresponds to the simplest lattice with the Kneser conditions, which is an arithmetic condition of quadratic forms. We will see the structure of the ring of modular forms for our lattice via K3 surfaces.
Cebirsel Topoloji İngilizce
IMBM Seminar Room, Boğaziçi University South Campus

botan 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır