turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


20 Haziran 2019, 14:00


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uygulamalı Matematik Enstitüsü Seminerleri

Constructions of Probability Distributions on Manifolds with Emerging Applications

Ashis SenGupta
ASU, Indian Statistical Institute, India, Türkiye

Data on manifolds are emerging more and more frequently in various areas of modern research. Naturally, these demand proper probability distributions for modeling, prediction and statistical inference. In this talk, starting from ad hoc methods, a variety of general methods will be exploited to present novel statistical distributions on manifolds, e.g. circle, torus, cylinder, sphere, disc and their multivariate generalizations. The techniques are drawn from Fourier analysis, Complex analysis, functional analysis, stereographic projections, characteristic functions, Lie algebra, etc. Applications to modern real-life data are also given.
Uygulamalı Matematik İngilizce
Hayri Körezlioğlu Seminar Room, IAM
İlgili Web Bağlantısı

ume 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır