turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


12 Haziran 2019, 13:30


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Konuşmaları

Algorithms for braids and multicurves with Dynnikov coordinates

Saadet Öykü Yurttaş
Dicle Üniversitesi, Türkiye

This talk is divided into two parts. In the first part, I will talk about a fast algorithm to compute the dilatation and invariant measured foliations of a given pseudo–Anosov braid. In the second part two algorithms regarding multicurves on surfaces are presented. The first one calculates the number of connected components of a multicurve; and the second one calculates the geometric intersection number of two multicurves. The algorithms are illustrated with Dynnikov Coordinates on the finitely punctured disk.
Geometri, Topoloji İngilizce
TB 130, Boğaziçi University

botan 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır