turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


08 Mayıs 2019, 13:30


Boğaziçi Üniversitesi Araştırma Seminerleri

Counting Points on Curves and Irreducible Polynomials over Finite Fields

Emrah Sercan Yılmaz
Boğaziçi Üniversitesi, Türkiye

For any integers $n \geq 3$ and $r \geq 1 $ we present formulae for the number of irreducible polynomials of degree $n$ over the finite field ${\mathbb{F}}_{2^{r}}$ ,where the coefficients of $x^{n-1} , x^{n-2}$ and $x^{n-3}$ are zero.We will also apply our curved based techniques to some previous results and give them short proofs. Our proofs involve counting the number of points on certain algebraic curves over finite fields.
Cebir İngilizce
TB 130, Bogaziçi University
İlgili Web Bağlantısı

botan 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır