turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


03 Mayıs 2019, 11:00


İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölüm Seminerleri

Integrability properties of Motzkin polynomials

İlmar Gahramanov
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Türkiye

Considering a Hamiltonian system which has its origin in a generalization of exact renormalization group flow of matrix scalar field theory and describes a non-linear generalization of the shock-wave equation that is known to be integrable. Analyzing conserved currents of the system the latter shows, that these follow a nice pattern governed by coefficients of Motzkin polynomials, where each integral of motion corresponds to a path on a unit lattice.
Diferansiyel Denklemler İngilizce
İTÜ Fen-Edebiyat Fakültesi B1-326
İlgili Web Bağlantısı

itu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır