turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


03 Mayıs 2019, 14:30


Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Doktora Semineri

Modüler Formlar ve Uygulamaları

Zeynep Demirkol Özkaya
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Türkiye

Modüler formlar matematiğin çeşitli dallarında ve özellikle sayılar teorisinde önemli bir rol oynar ve yoğun bir şekilde simetrik bir yapı sunar. Belki de bu yüzden çoğu matematikçiler için “modüler formlar her yerde” bulunur. Bu konuşmada modüler formlar tanımıyla bir giriş yaparak örnekler verip, bazı temel özelliklerini inceleyeceğiz. Ayrıca modüler formlar ile Magma ve Pari/GP Cebir Programı’nda nasıl hesaplamalar yapıldığını göreceğiz. Son olarak yarım tamsayı ağırlıklı modüler formları inceleyeceğiz.
Sayılar Teorisi Türkçe
Fen Edebiyat Fakültesi, F Blok, 3. Kat Seminer Salonu

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır