turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


26 Nisan 2019, 13:00


Yeditepe Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Directed topological complexity of spheres

Ayşe Borat
Bursa Technical University, Türkiye

Topological complexity is a homotopy invariant which measures how far a space away from admitting a motion planning algorithm. A new variant of topological complexity given through directed paths is introduced by Goubault, Sagnier and Farber. This new concept is useful for classifying directed spaces. In this talk, I will give a brief introduction to usual topological complexity and directed topological complexity, and I will discuss directed topological complexity of directed n-spheres. This is a joint work with Mark Grant.
Topoloji İngilizce
Seminar Room

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır