turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


26 Nisan 2019, 10:30


İstanbul Ayrık Matematik Toplantıları

Problems and Results in Kempe equivalence of colourings

Carl Feghali
University of Bergen, Norveç

Let G be a graph with a colouring alpha, and let a and b be two colours. Then a connected component of the graph induced by vertices coloured a or b is called a Kempe chain. The operation of swapping the colours of a Kempe chain is called a Kempe change. Two colourings are Kempe equivalent if they can be obtained from one another by a sequence of Kempe changes. I will present some problems and results in this area.
Ayrık Matematik İngilizce
IMBM Seminar Room, Bogazici University South Campus
Ek Dosya

admin 20.03.2020_14:07'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır