turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


26 Nisan 2019, 15:00


Ege Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Kimyasal Reaksiyon Ağları ve Bazı Biyolojik Süreçlerin Modellenmesi

Candan Çelik
Comenius University, Slovakya

Bu konuşmada, matematiksel biyolojide sıklıkla kullanılan doğrusal azalım (decay) modeli ile Kimyasal Reaksiyon Ağı Teorisinde karşımıza çıkan doğrusal olmayan bazı tersinir reaksiyon modelleri ve bu modellerin deterministik/stokastik incelenmesi üzerinde durulacaktır. Bununla birlikte; Markov süreçleri, Master denklem ve Sistem-Boyut Genişlemesi'nden bahsedilip, Python'un stokastik modelleme paketi olan StochPy ile ilgili bazı simulasyon örnekleri verilecektir.
Modelleme ve Similasyon Türkçe
Matematik Bölümü C118 No.lu Derslik

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır