turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


12 Nisan 2019, 17:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Genel Seminer

Discrete derivatives for cryptography

Ana Salagean
Loughborough University, Department of Computer Science, Birleşik Krallık

The discrete derivative of a function is a simple notion but has many applications in cryptography. Many attacks exploit the properties of derivatives, and consequently the design of cryptographic functions includes requirements on their derivatives. We will give an introduction to this area and then present our results regarding Boolean functions for which the algebraic degree of the derivative is lower than expected. We obtain counting formulae for the number of such functions. Part of this work (joint with Ferruh Ozbudak) was presented last week at the Workshop on Coding and Cryptography in France.
Şifreleme ve Bilgi Güvenliği İngilizce
Gündüz İkeda Seminar Room

odtu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır