turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


08 Nisan 2019, 10:40


Bilkent Üniversitesi Cebir Seminerleri

Obstructions for gluing biset functors II

Ergün Yalçın
Bilkent Üniversitesi, Türkiye

Last week we introduced an obstruction theory for the existence and uniqueness of a solution to the gluing problem for a biset functor defined on the sections of a finite group G. The obstruction groups for this theory are the reduced cohomology groups of a category whose objects are the sections (U,V) of G with V not equal to 1, and whose morphisms are defined as a generalization of morphisms in the orbit category. This week we will show how these obstruction groups can be calculated using the work of Jackowski-Slominska on isotropy presheaves, and a theorem of Bob Oliver on the cohomology groups of the Quillen category of a finite group. This is a joint work with Olcay Coşkun.

NOT: Konuşma öncesinde çay-kurabiye ikramı yapılacaktır.

Cebir İngilizce
Bilkent Matematik Bölümü Seminer Odası SA - 141

denizmercan 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır