turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


08 Nisan 2019, 13:00


İstanbul Bilgi Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

An Invitation to Functional Programming for Mathematicians

Sonat Süer
Picus Security, Türkiye

Most mathematicians, as well as engineers, believe that applied mathematics is about solving differential equations or doing some similar kind of scientific/symbolic computing. In this talk, we will try to demonstrate how more abstract branches of mathematics such as algebra and category theory find applications in software engineering. We will use Haskell, an industrial strength functional programming language, to give examples. No prior knowledge of Haskell will be assumed.
Diğer İngilizce
Dolapdere Campus, Room 227

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır