turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


02 Nisan 2019, 16:00


Bilkent Üniversitesi Analiz Seminerleri

Nevanlinna Type Representations

Aurelian Gheondea
Bilkent Üniversitesi, Türkiye

We show that certain classes of operator valued holomorphic functions that possess symmetry properties with respect to complex conjugation admit realisations as generalised resolvents of selfadjoint bounded operators in Krein spaces. This result, although is not the most general of this type, establishes a deep connection between operator valued holomorphic functions and operator theory, on one hand, and on the other hand, it motivates once more the interest for the spectral theory of selfadjoint operators in indefinite inner product spaces.

NOT: Konuşma öncesinde çay-kurabiye ikramı yapılacaktır.

Analiz İngilizce
Bilkent Matematik Bölümü Seminer Odası SA - 141

denizmercan 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır