turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


26 Mart 2019, 16:00


Bilkent Üniversitesi Analiz Seminerleri

Shift Operators on Harmonic Function Spaces II

Hakkı Turgay Kaptanoğlu
Bilkent University, Türkiye

The talk is a continuation of the previous presentation. In an attempt to identify the harmonic Drury-Arveson space, we introduce a whole new family of reproducing kernel Hilbert spaces of harmonic functions on the unit ball of R^n. We also define and derive basic properties of shift operators on these spaces. We show that the norm of one of these spaces is maximal among those with a certain type of reproducing kernel and on which the shifts are a row contraction. This is ongoing joint work with Daniel Alpay of Chapman University.
Analiz İngilizce
Bilkent Matematik Bölümü Seminer Odası SA - 141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır