turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


20 Mart 2019, 15:40


Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

On Generalized Kneser Graphs

Amir Jafari
Sharif University of Technology, İran

A generalized Kneser graph with parameters n, k, d is a graph whose vertices are all k-subsets of a set with n elements and there is an edge between two vertices if their corresponding subsets' intersection has less than d elements. The case d=1 is the classical Kneser graph whose chromatic number was computed via topological methods by Lovasz. For d>1 very little is known about the chromatic number. In this talk we present methods that provide lower and upper bounds for the chromatic number of generalized Kneser graphs. In the process, we find surprising connections to the block designs and the Hadamard matrices. This is a report on a joint work with Alipour and Moghaddam.

NOT: Konuşma öncesinde çay-kurabiye ikramı yapılacaktır.

Çizge Kuramı ve Kombinatorik İngilizce
Bilkent Matematik Bölümü Seminer Odası SA - 141

denizmercan 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır