turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


21 Mart 2019, 15:40


Sabancı Üniversitesi Matematik Konuşmaları

Real and Complex Line Arrangements

Özgür Kişsel
ODTÜ, Türkiye

There are many natural problems of interest concerning the arrangement of lines in the real or complex projective plane related to the combinatorial properties of the resulting cell complex. In this talk I first wish to introduce some of these problems and some recent developments about them. Finally, I will present certain realizability results about a certain subclass of line arrangements, called nets, that we obtained in our joint work with A. Bassa.
Cebir İngilizce
FENS building on Sabancı Campus in room G035

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır